Ta strona jest tworzona przy użyciu danych Wikimapii. Wikimapia jest ogólnodostępnym przedsięwzięciem wolontariuszy z całego świata. Zawiera informacje o 32487006 miejsc.
Dowiedz się więcej o Wikimapii i przewodniku..
11 klatek po 15 mieszkań - razem 165 mieszkań.
Jest to najdłuższy blok w Gdyni.
ul. Morska, 469,
mietekst69
napisał
10 lat temu:
Aktualnie jest tu sklep sieci Lewiatan (22.07.2015)
Perła Wiczlina - mini osiedle,
wanted
napisał
10 lat temu:
Cen można pewnie poszukać w jakichś archiwalnych ogłoszeniach, a developerem była firma:
"Bi Concept" Sławomir Romanowski
http://biconcept.com/
ul. Legionów, 94/98,
lija gość
napisał
10 lat temu:
ul. Legionów 94,96,98
ul. Batalionów Chłopskich, 19/25,
lija gość
napisał
10 lat temu:
19,21,23,25
ul. Żwirki i Wigury,
lija gość
napisał
10 lat temu:
Pytanko kto zmienił nazwę ulicy ?????
ul. Józefa Bema,
lija gość
napisał
10 lat temu:
A Generała (gen.)
ul. Wojewody Wachowiaka, 24/30,
lija gość
napisał
10 lat temu:
24,26,28,30
ul. gen. Józefa Hallera, 27/31,
lija gość
napisał
10 lat temu:
27,28,31
Zespół Techniczny Komendy Portu Wojennego Gdynia,
andrzej pytloch gość
napisał
10 lat temu:
w dniu14 06 kol Franek Radochonski(5 bat- dzwigowy) odszedł na wieczna wachte kto go pamieta niech wspomni
Winda rybacka,
Gościnnie z Oksywia gość
napisał
10 lat temu:
Prawdopodobnie obydwie windy korzystają z szyn zdemontowanych z linii tzw. Ekspresu Kaszubskiego. Również wózek windy z Osady Rybackiej (nie pamiętam,jak to wygląda na Babich Dołach) może pochodzić z czasów II wojny. Możliwe, że poza palami wiaduktów, są to jedyne pozostałości linii Ekspresu Kaszubskiego.
Stanowisko wkm,
Kamil1005
napisał
10 lat temu:
Wielkokalibrowy karabin maszynowy
Podstacja trakcyjna "Północna",
mietekst69
napisał
10 lat temu:
Owa Podstacja mieści się przy skrzyżowaniu ulic Północna i Chylońska. Ale kto wie lepiej i pyta się skąd mam informacje, żeby zweryfikować dane. Mniejsza z tym. Pozdrawiam.
ROD "Kaszubskie",
kalwap100 gość
napisał
10 lat temu:
Są to Rodzinne Ogrody działkowe "Kaszubskie" ( ROD "Kaszubskie" ) w Gdyni Małym Kacku i na części Orłowa
Opuszczona jednostka wojskowa,
Piotr gość
napisał
10 lat temu:
Byłem wczoraj.....2 budynki po lewej zburzone. Został jeden długi po prawej stronie, w ostatnim pokoju na ścianach rysunki - Statek po jego lewej stronie koło ratunkowe z napisem Gdynia Grabówek, na drugiej ścianie( tam gdzie kiedyś drzwi wejściowe) kotwica z krzyżem. Schron zamieszkały przez jakiegoś bezdomnego.
ul. Świętojańska, 9,
Mieszkaniec gość
napisał
10 lat temu:
W czasie okupacji niemieckiej w latach 1939-1944 Swiętojańska 9 w Gdybi to siedziba i katownia niemieckiego Gestapo. Nigdzie już o tym nie piszą, przecież wojny z niemcami wcale nie było. Po okupacji w tym samym budynku zadomowiła się równie zbrodnicza aoganizacja-Urząd Bezpieczeńskwa. W piwnicy budynku urządzono sale tortur, m in pomieszczenie z zamykanym dopływem powietrza, gdzie katowanych polskich patriotów równiesz podduszano...Źródło- E.Obertyński. Głos Wybrzeża 1992r.
Była strategiczna baza paliwa dla okrętów Kriegsmarine,
Dax0
napisał
10 lat temu:
Aż wierzyć mi się nie chce że sprzedali/pocięli resztki pomp, nie dość że miały wartość historyczną, to w dodatku zapewne były sprawne (prawa od wejścia była "prawie kompletna" jeśli chodzi o kluczowe elementy)
Nie wiem czy Miasto zrobiło coś celu choćby udokumentowania tego zapomnianego (niechcianego) "zabytku".
Mam jeszcze zdjęcia szaf elektrycznych SIEMENSA z transformatorowni ceglanej (która mieściła się w bliskości wejścia do przepompowni) po latach wycieli je złomiarze, jeśli ktoś dysponował by jakimikolwiek zdjęciami,
archiwalnymi (lata 40-60), bądź "aktualnymi" po zlikwidowaniu jednostki lata 90-XX oraz chciałby pomóc w wspólnym wirtualnym "odbudowaniu" tego cennego obiektu proszę o kontakt. x333daniel {malpa} gmail com
Coś czuję że znali wartość pomp i poszły na sprzedaż kolekcjonerską...
Zespół Techniczny Komendy Portu Wojennego Gdynia,
andrzej gość
napisał
10 lat temu:
i nawet stara wiara nie spotyka sie w demptowie
Groby z 1945 roku,
guest gość
napisał
10 lat temu:
Skąd wiadomo, że to byli w ogóle żołnierze? W maju 45 roku nie było już działań wojennych na tym terenie. Były za to walki o lokale, o ziemię, no i władzę, tę "ludową" oczywiście. To mogły być ofiary NKWD. Być może rzeczywiście jacyś żołnierze AK ale tego nie wiemy. Wersja z czołgiem jest trochę mniej prawdopodobna, bo po co by tam wjeżdżali czołgiem? Poza tym, załoga czołgu zazwyczaj jest zanana i byłaby łatwa do ustalenia. Ale wjechać jakimś UAZem do lasu, żeby wykonać egzekucję bez świadków, to trochę bardziej możliwe. Raczej z przyczyn naturalnych, dwóch na raz w tym samym miejscu nie umiera, więc ktoś im pomógł. Groby żołnierzy były wszędzie, także na Kamiennej Górze, teraz śladu po tym nie ma, a było ich całkiem sporo. Jest dużo zdjęć, można by nawet z tych fotek wskazać miejsca. Większość mogił wojennych została ekshumowana i przeniesiona na cmentarz Redłowski. Dlaczego akurat tych dwóch znanych nie przeniesiono? Przecież ta operacja trwała do 49 roku... Chyba się już nie dowiemy.
Gdynia - najnowsze komentarze